Domů Zprávy Rychlá půjčka vás může vytáhnout z nečekaných problémů

Rychlá půjčka vás může vytáhnout z nečekaných problémů

680
0
Sdílejte

Utrácet byste měli jen tolik, kolik stačíte vydělat. A k tomu si průběžně tvořit finanční rezervu, takříkajíc pro strýčka příhodu. Že jste něco podobného slyšeli stokrát? Není divu, protože jedině tímto způsobem předejdete zbytečnému zadlužení. Jenomže nic není černobílé a mohou nastat situace, kdy vám rychlá finanční injekce přijde vhod.

pujcka SMS

Typickým příkladem je porouchaný spotřebič, bez kterého se vaše domácnost neobejde. Pokud vám službu vypoví lednice nebo pračka, pravděpodobně vám nezbude nic jiného, než se poohlédnout po výhodné půjčce. Samozřejmě byste si měli dobře spočítat, zda bude ve vašich možnostech dlužnou částku uhradit. Rychlá půjčka se splácí formou jednorázové splátky v rámci kratšího časového období (obvykle 30 dní s možností prodloužení). Není-li ve vašich možnostech částku ve výši několika tisíc korun uhradit, raději zvolte nákup na splátky.

Půjčky online přijdou vhod i v jiných situacích. Může se stát, že se váš zaměstnavatel opozdí s výplatou, případně vám do ní ještě několik dní zbývá. Ve schránce se přitom objeví oznámení o nedoplatku za energie – a vy chcete mít vše v pořádku. Pak není nic jednoduššího, než si půjčit potřebnou částku a dluh uhradit ihned.

Ale vyplatí se to? Za jistých okolností ano, a to i s ohledem na vysokou RPSN, která je pro rychlé půjčky typická. Stačí si půjčit u poskytovatele, který nabízí první půjčku zdarma (například společnost Via SMS). Vrátíte pouze tolik, kolik si půjčíte, tedy bez úroků a poplatků.

Jistě byste přišli i na další možnost využití rychlé půjčky (třeba na nákup zboží v akci). Při výběru poskytovatele však buďte obezřetní a o půjčku požádejte pouze u společnosti, která má licenci od ČNB. Vyhnete se tak riziku podvodného jednání a extrémně nevýhodným podmínkám.

MetSo on Facebook
  • 1
    Share