Domů Zprávy Šperky z chirurgické oceli

Šperky z chirurgické oceli

479
0
Sdílejte

Šperky z chirurgické oceli jsou nejrozšířenějším a nejvyhledávanějším typem šperků. Svou oblibu si tyto šperky získaly nejen kvůli zajímavému designu, ale především díky kvalitě materiálu, který je zdravotně nezávadný a hypoalergenní, zároveň jednotlivé šperky koupíte za přiměřené ceny. Označení chirurgická ocel má protože, se z ní dříve vyráběly chirurgické nástroje.

ocelovy-piercing

Chirurgická ocel má tyto vlastnosti:

  • odolná proti oxidaci a korozi
  • stálobarevná
  • vysoká tvrdost
  • hypoalergenní
  • UV stálé

Ocelové šperky se vyrábějí za použití technologie elektromagnetického leštění. Důmyslně jsou tak z povrchu odstraňovány nerovnosti, dochází k mikrovyhlazení. Výsledkem jsou pak extrémně hladké a lesklé šperky jako například přívěsky z chirugické oceli. Šperky z chirurgické oceli zahrnují celý sortiment nejrůznějších druhů – vyrábí se celé portfolio šperků.

Šperky typu piercing do pupíku chirurgická ocel nespadají pod kontrolu puncovního úřadu, protože se nejedná o drahé kovy. Tento ušlechtilý kov musí splnit celou řadu kvalititavních vlastností, které mu předepisují normy.

nahrdelnik-bizuterie

Moderní trendy v chirurgické oceli

V posledních letech jsou trendem šperky a náušnice z chirurgické oceli. Chirurgická ocel lze zabarvovat do podoby zlatého či růžového zlata, pomocí PVD technologie také získá černou barvu. Šperky vyrobené z oceli označované 316L jsou velmi odolné. Tento typ šperků je velice oblíben mezi mladými lidmi, kteří raději nosí tento typ šperků než zlato a stříbro a také mezi zákazníky, kteří kvůli svým alergiím nesnesou na těle jiné kovy.

Údržba ocelových šperků je velmi snadná, stačí šperky jen jemně přetřít vlhkým hadříkem a vytřít do sucha. Větší nečistoty omyjte pod tekoucí vodou, ale dejte pozor na kamínky, které jsou vsazeny do šperků. Hrozí jim při nešetrném zacházení vypadnutí.

MetSo on Facebook
  • 1
    Share