Domů Zprávy V čem všem vám může pomoci vhodně zvolený bankovní účet?

V čem všem vám může pomoci vhodně zvolený bankovní účet?

921
0
Sdílejte

Bankovní účet má v dnešní době zřízený téměř každý občan, ale je jeho využívání skutečně optimální? Mnoho lidí totiž bohužel není obeznámeno se všemi možnostmi, které lze pro efektivní a především pohodlnou správu financí využít. Využíváte dostatečně také mobilní aplikace? A víte, co jsou to NFC platby?

Co je na finančním trhu v současnosti nejlepší?

Chcete-li si zvolit optimální finanční produkt, například bankovní účet, určitě je vhodné inspirovat se i výsledky různých odborných soutěží a anket. Zajímavý je například srovnávací produkt Zlatá koruna, kde pro rok 2018 hodnotilo 60 000 osob 484 finančních produktů napříč všemi kategoriemi. Ceny veřejnosti Zlaté koruny pro rok 2018 pak byly uděleny na prvním místě produktu mKonto, který nabízí mBank, na druhém místě běžnému účtu Equa bank a na třetím místě aplikaci MONETA Smart Banka, kterou poskytuje MONETA Money Bank. Ceny podnikatelů Zlaté koruny 2018 byly uděleny produktu mKonto Business od mBank jako celkovému vítězi, na druhém místě produktu eMAX BUSINESS také od mBank a na třetím místě podnikatelskému běžnému účtu Equa bank.

Zajímavou možnost, ke které je možné se obrátit, představuje mimo jiné i produkt mKonto, což je tzv. účet zdarma. To znamená, že se v tomto případě jedná o produkt, jehož zřízení a vedení není zatíženo poplatky, stejně tak nejsou zpoplatněné výběry z tuzemských bankomatů a ze zahraničních při výběru nad částku 1 500 Kč. Stejně tak jsou uskutečňovány zdarma všechny příchozí a odchozí platby v ČR včetně trvalých příkazů, inkas a SIPO plateb. K mKontu lze také zřídit až 4 spořicí účty eMax, 4 spořicí účty eMax Plus a mSpoření, dostupná je i možnost vkládat na účet hotovost s mKartou prostřednictvím vkladových bankomatů, a to také zcela bez poplatků.

K účtu si je možné pořídit i mobilní aplikaci, jejíž ovládání je velmi jednoduché a intuitivní. Zásadní ikony aplikace pak představují: „Platba”, „Obchodní místo”, „Bankomat”, „Skenovat QR kód”, „Provést platbu pro osobu nebo firmu” a „Provést platbu na vlastní účet”. Běžnou agendu pomocí mobilní aplikace zvládne vyřídit úplně každý uživatel, podmínkou však je, že telefon musí mít v sobě zabudovaný fotoaparát kvůli snímání QR kódů z faktur a zároveň GPS lokalizátor, aby bylo možné provádět efektivní navigaci k nejbližšímu bankomatu či ke kamenné pobočce.

Placení mobilem není písní budoucnosti

Výhodou zřízení bankovního účtu je nejen jeho pořízení zcela zdarma, ale i možnost získání mobilní aplikace. Využívání všech možností, které se vážou k vašemu bankovnímu účtu, se pak stane naprosto jednoduchým. Předmětnou mobilní aplikaci si lze stáhnout například u mBank, a to zdarma. Lze ji však získat i u mnoha dalších bankovních institucí.

Prostřednictvím mobilní aplikace lze pak hradit vaši útratu ve všech obchodech, kde jsou umožněny bezkontaktní platby. Lze to poznat podle speciálních symbolů, které jsou zveřejněné u vstupních dveří. Jedná se tedy o prostředí, kde je možné uskutečňovat tzv. NFC platby, a pro vás se zde tak vše výrazně zjednoduší. Naštěstí počet těchto pokrokových obchodů stále narůstá, neboť obchodníci chápou, že možnost placení mobilem se pro ně stává další ziskovou příležitostí, a tak se jí také začínají aktivně chápat.

Jak na placení prostřednictvím mobilní aplikace?

Postup placení prostřednictvím mobilní aplikace v praxi je velmi jednoduchý. Postačí pouze odemknout displej a při transakci vyšší než 500 Kč přiložit mobilní telefon k terminálu na identické místo, kam přikládáte i svou platební kartu. Po přijetí platby se na telefonu následně zobrazí potvrzení o uskutečněné transakci. Za několik dalších vteřin pak obdržíte i oficiální notifikaci o úspěšnosti celého zrealizovaného nákupu.

Používáním mobilní aplikace otevíráte cestu sami sobě k jednodušší budoucnosti, kdy nošení telefonu u sebe, jak to dělá v dnešní době téměř každý, dokážete i maximálně využít. Telefon tak nebude pouze vaším prostředníkem k telefonování, ale umožní vám zařídit takřka vše potřebné. Věřte tomu, že nebude dlouho trvat a nošení peněženky u sebe při cestě do města se začne stávat naprostým přežitkem. Pokrok se prostě zastavit nedá a je mnohem moudřejší než novinkám vzdorovat jim naopak kráčet přímo naproti. Udělejte to také tak.

Poohlížíte-li se pak po novém bankovním účtu, určitě je vhodným krokem také orientace na nabídku nízkonákladových bank, které se na současném trhu finančních produktů stále více zabydlují. A je to tak v pořádku, protože realizují i „nízkonákladovou” politiku, kdy za řadu služeb, za něž se jinde platí, u nich platit není potřeba. Jejich nevýhodou je slabší pokrytí kamennými pobočkami, ale jsou velmi dobře dostupné online. Možná i pro vás nastává čas na změnu, to musíte však zvážit sami.

MetSo on Facebook
  • 1
    Share