Domů Zprávy Vajíčková dieta

Vajíčková dieta

675
0
Sdílejte

Možná jste se doslechli o zázračné vajíčkové dietě, která pochází z USA a získává si stále větší oblibu hlavně mezi celebritami. Že jste o této dietě neslyšeli? Tak to pro vás máme nejnovější žhavou novinku. Třeba i vám pomůže ke shození nějakého toho kila navíc.

Dle dostupných informací se vajíčková dieta stala slavná díky americkému herci Adrianu Brodymu, Ten díky vejcím údajně shodil 30kg své dosavadní váhy za pouhého půl roku. Jestli je to pravda, můžeme jen hádat, ale proč to nevyzkoušet na vlastní kůži?

Jak vajíčková dieta funguje?

V USA existuje několik druhů této zajímavé diety. Od základní, přes cílenou až po výběrovou. My vám pro začátek doporučujeme základní vajíčkovou dietu, která není pro tělo tak drastická a lehce se po jejím skončení vrátíte k původní stravě bez zbytečného jojo-efektu. Princip je následující:

  • snídaně: míchaná vajíčka na másle s trochou zeleniny
  • svačina: jedno celé vařené vejce
  • oběd: grilovaná zelenina s vejci nebo vaječný salát bez majonézy
  • svačina: jedno celé vařené vejce
  • večeře: kousek vařené ryby s vaječným přelivem

Je to jednoduché! Za den musíte do svého žaludku dostat minimálně 10ks vajec. A v tomto duchu pokračujte celý jeden týden. Že se to zdá nekonečné a bláznivé? Možná. Ale výsledek by měl být patrný již po pěti dnech této neskutečně podivné diety! Příjemné je, že se nemusíte omezit pouze na konzumaci samotných vajec. Jídla si můžete ozvláštnit salátem a zeleninou, avšak v přiměřené míře.

Zajímavým druhem vajíčkové diety je také tzv. grep-egg dieta. Jak už název napovídá, celých sedm dní jste nucena pojídat pouze vejce a grepfruity. U extrémního typu “egg-only” jíte pouze samotná vejce bez jakékoliv další přílohy. Tuto variantu rozhodně nedoporučujeme! Velmi tak riskujete své zdraví a nejsme si jisti, jak by po týdnu pojídání vajec vypadala vaše střeva. U vajíčkové diety obecně není stanoven žádný určitý cvičební plán vzhledem k nízkému příjmu kalorií za den.

Pokud trpíte vysokým cholesterolem, dietu vynechte!

Jako to bývá u většiny diet, i vajíčková dieta není vhodná pro každého. Nedoporučuje se zejména osobám trpícím na vysoký cholesterol, nemocné srdce a vysoký tlak. Dieta, ač je to paradoxní, není příliš zdravá ani pro člověka s perfektní kondicí a neměla by se držet dlouhodobě. Již po prvních třech dne užívání se u vás mohou projevit příznaky únavy, nevolností a bolestí břicha. Pokud budou tyto obtíže přetrvávat, rozhodně s dietou okamžitě přestaňte.

Redakce MetSo.cz

MetSo on Facebook
  • 1
    Share