Domů Zprávy Vánoční dárek, který pomáhá

Vánoční dárek, který pomáhá

409
0
Sdílejte
Wobenzym

Přesto, že je mi přes čtyřicet, dorazil i letos od rodičů s potutelným výrazem dotaz, co bych si přála od Ježíška. Bez ambic psychoanalyticky zkoumat, jestli se náhodou v tomto dotazu nezračí moje osobnostní nezralost a nedokončená odpoutanost od rodičů, kteří ve mně stále vidí stejné dítě, jako v dětech mých, zapátrala jsem pragmaticky, jak onu velkorysou nabídku letos bez skurpulí využít a zároveň se nedostat do potíží.

Potřebuju péřovku, ale tu si musím vybrat sama. Stejné riziko nesou v rodičovském podání veškeré oblečky. Basu francouzského šampaňského! Ne, to by naši nekousli… Ale!? Týdenní kurz jógy, nebo rehabilitace, nebo jiného cvičení. Prostě cokoli, kde se budu moct věnovat jen sobě. A k tomu samozřejmě příslib hlídání dětí.

 

Lék Wobenzym
Lék Wobenzym

 

Totiž právě tento podzim, kdy pravidelně absolvuji pětitýdenní kolečko: rýma – dutiny – zánět nosohltanu – průdušky – rýma, jsem dozrála k nutnosti něco se sebou udělat. Začala jsem provozovat ranní desetiminutovku jógy, navštívila psychosomatika a přihlásila se na rehabilitační cvičení.

A!? Kolečko se nekonalo. Knedlík v krku zmizel! Skončilo to u týdenní vyléčené rýmy! A přežila jsem bez úhony i manželovu chřipku a angínu obou dětí. Jsem dobrá! Když se do toho opřu, vytrénuju i imunitu.  Pravda, k narozeninám jsem na konci prázdnin od bráchy dostala krabici Wobenzymu. Abych si prý posílila imunitu před vstupem prvorozeného do vzdělávacího procesu. Věděl, o čem mluví, jeho dcerka šla do 1. třídy vloni a onemocněla z toho celá rodina.

Tak že by zabraly ty enzymy? No v principu to nejde proti sobě. Obojí rozběhne lymfu, ta enzymová terapie funguje 40 let a pohyb asi odjakživa.  A přestože bych to do sebe před půl rokem neřekla, teď už se pravidelně protáhnout jako přirozená záležitost jeví i mě. Nejvíc bylo pravděpodobně to rozhodnutí, něco se sebou udělat.

No našim si každopádně řeknu o ten týden pro sebe s hlídáním a do dopisu pro Ježíška svému muži pro jistotu připíšu ještě velké balení Wobenzymu. Tahle hra s tajnými vánočními přáními sice vypadá jako infantilní přežitek, ale lepší nálepka dětinskosti než nepadnoucí podprsenka…

MetSo on Facebook
  • 1
    Share