Domů Zprávy Veronika Švábová & NANOHACH: Derniéra inscenace Move on již tento pátek v...

Veronika Švábová & NANOHACH: Derniéra inscenace Move on již tento pátek v divadle PONEC

442
0
Sdílejte

Již v pátek 4. března ve 20:00 uvede taneční divadlo PONEC derniéru taneční inscenace Move on, která vznikla na základě spolupráce tanečního uskupení NANOHACH a choreografky Veroniky Švábové.

02 MOVE ON_mail_2

Milovníci nápaditých a nevšedních tanečních inscenací již pravděpodobně uskupení NANOHACH znají. Vzniklo před více, než deseti lety, a to z podnětu několika absolventů pražské Konzervatoře Duncan centre. Jeho vizí bylo – a stále je – vytvářet platformu pro realizaci projektů kombinujících tanec a divadlo a spolupracovat se zahraničními i českými choreografy a dalšími uměleckými subjekty. Soubor si za dobu svého působení vysloužil mnoho nominací, například na Cenu Respektu či Cenu Divadelních novin, dále pak i řadu ocenění, mezi které patří třeba Cena za nejlepší light design 2010 či Cena SAZKY za objev v tanci 2007.

 

Své desetileté působení taneční uskupení uctilo opětovným oslovením Veroniky Švábové, která je rovněž absolventkou Konzervatoře Duncan centre a má za sebou zkušenosti z Divadla Bratří Formanů i z Národního divadla. Právě před deseti lety, tedy na začátku působení souboru NANOHACH vznikl jejich první společný projekt – taneční inscenace Naměkko Naostro. Druhé společné dílo, tedy inscenace Move on, je energetickou taneční show, která si již stihla získat mnoho příznivců. Pozitivní hodnocení si show odnesla například od Lucie Kocourkové z magazínu Opera Plus: „…Inscenace rozhodně není žádným příběhem nebo vyprávěním, nejvýše vyprávěním o pohybu, a přitom kompaktním i vtipným a překvapujícím. (…) Asi hodinová inscenace zásluhou dynamiky choreografie a její vtipné provázanosti uplyne velmi rychle…” či od nezávislé taneční kritičky MgA. Zuzany Smugalové, která píše Blog o tanci: „…Nebyli by to NANOHACH, aby jejich dílo nebylo originální a přitom poutavé bez zbytečného patosu… uchopitelné právě díky tanečnímu výrazu choreografie. Čistotě, přirozenosti a především přesvědčivé energii v interpretaci, která sloučená s osobním vkladem všech zúčastněných přenáší pozitivní náladu z jeviště do hlediště a možná ještě dál.”

 

Lístky na derniéru show Move on můžete zakoupit třeba hned – online na webu www.divadloponec.cz. Vstupenky pro dospělé stojí 190 Kč, pro studenty, seniory a držitele průkazu ZTP 120 Kč a pro členy Klubu diváků PONEC 160 Kč.

 

námět a choreografie / conception, choreography: NANOHACH & Veronika Švábová

režie / direction: Veronika Švábová

tvorba, tanec / creation, dance: Lea Švejdová, Honza Malík, Marta Trpišovská nebo Jana Látalová

kostýmní spolupráce / assistance with the costumes: Mariana Novotná

světelný design / lighting design: Robert Štěpánek

hudba / music: John Adams, Amon Tobin, Bedřich Smetana

produkce / production: Janka Novorytová, Honza Malík & NANOHACH

 

délka / duration: 50 min

koproducenti / co-production: Tanec Praha/Ponec-divadlo pro tanec, Terra Madoda & divadlo 29, Pardubice

podpora / support: Hl. m. Praha, Ministerstvo kultury ČR, Konzervatoř Duncan centre

 

 

MetSo on Facebook
  • 1
    Share