Domů Magazín Vše, co by měl každý vědět o lehké střešní krytině

Vše, co by měl každý vědět o lehké střešní krytině

514
0
Sdílejte

Chcete svému bydlení pořídit nový kabát v podobě nové střechy? Bojíte se však, jak vydrží nápor nové krytiny staré krovy a výztuže? Vyzkoušejte lehkou střešní krytinu, která váš problém v mžiku vyřeší! Co byste o ní měli vědět?

Nižší hmotnost, nižší zátěž

Lehká střešní krytina je hitem současnosti. Mnoho lidí rekonstruuje staré bydlení a hledá řešení i pro svou střechu. Skvělou volbou jsou právě plechové střešní krytiny. Ty se vyznačují designem připomínajícím klasické pálené tašky, ovšem vynikají mnohem nižší hmotností. Klasické pálené tašky totiž váží 44 – 55 kg na m2. Kdežto lehké střešní krytiny mají pouze 7,5 kg na m2. Díky tomu jsou vhodné i na staré budovy, protože tolik nezatíží stávající krov.

Kvalita srovnatelná s pálenými taškami

Ovšem v kvalitě si pálené tašky nezadají s plechovými střechami. Plechové střešní krytiny mají vysokou tuhost a pevnost, díky čemuž vydrží i to nejdrsnější počasí. Využít je můžete na vše typech staveb. Díky jejich nižší hmotnost je jejich montáž mnohem snadnější. A nemusíte se navíc bát, že by nová střecha poničila staré krovy, výztuže či nosné trámy domu.

MetSo on Facebook
  • 1
    Share