Domů Zprávy Jak vybrat ty správné kontaktní čočky

Jak vybrat ty správné kontaktní čočky

451
0
Sdílejte

Kontaktní čočky

Prostřednictvím zraku přijímá člověk asi 80% informací z okolního světa. Dobře vidět je pro člověka velmi důležité. Co když ale trpíte optickou vadou? Ke korekci těchto vad mohou sloužit dioptrické brýle anebo kontaktní čočky. Ačkoliv jsou dioptrické i nedioptrické brýle v 21. století velmi oblíbeným a vkusným módním doplňkem, kontaktní čočky stále vedou, co se týče míry pohodlí. Oblíbili jsme si je zejména v oblasti sportu a na jejich komfort jsme si rychle zvykli.

Na českém trhu je spousta možností a míst, kde nakoupit kontaktní čočky. Vaše první cesta by měla vést k lékaři, který vám změří zrak. Až když budete znát hodnotu vaší optické vady, můžete začít nakupovat kontaktní čočky. Na výběr máte  mimo jiné i z různých webových stránek. Levné, ale zároveň kvalitní kontaktní čočky naleznete na  www.kup-cocky.cz.

čočky

Na trhu naleznete spoustu výrobců a značek. Pravděpodobně se hned nevyznáte ve všech značkách. Doporučujeme si najít na jednotlivé značky recenze anebo přímo na stránkách www.kup-cocky.cz naleznete seznam doporučovaných kontaktních čoček. Dále při výběru kontaktních čoček záleží na tom, jaký typ čoček preferujete. Na výběr máte z jednodenních, čtrnáctidenních, měsíčních nebo tříměsíčních kontaktních čoček. Záleží tedy opět na vás, jak často budete chtít čočky měnit. Podle typu čoček se samozřejmě odvíjí i cena za jednotlivá balení.

Barevné kontaktní čočky

Pokud se vám zdají obyčejné průhledné kontaktní čočky nudné, můžete svým očím změnit barvu. K tomu vám pomohou barevné kontaktní čočky. Jestli jste tedy celý život toužili po pomněnkově modrých očích, nyní to můžete jednoduše změnit. Na výběr máte z celé škály barev od sytě černé až například po světle fialovou. Barevnými čočkami tak můžete překvapit nejen sebe, ale i své okolí. Problém nemáte ani v případě, že máte vysokou optickou vadu. Barevné čočky totiž můžete pořídit jak dioptrické, tak i nedioptrické.

Šokujte s crazy kontaktními čočkami

Chystáte-li se na maškarní bál nebo na haloweenskou párty a chtěli byste šokovat a zároveň vystrašit vaše přátele, sáhněte určitě po crazy kontaktních čočkách. Záhy tak můžete vypadat jako upír, zombie, Avatar nebo Lord Voldemord. Ze široké nabídky různých tvarů očních čoček a barev můžete opět vybírat dioptrické i nedioptrické kontaktní čočky.

Péče o kontaktní čočky

S používáním kontaktních čoček se mnohem více než s používáním dioptrických brýlí pojí správná hygiena a péče. Ať už si vyberete jakýkoliv typ kontaktních čoček, vždy budete potřebovat kvalitní roztok, do kterého budete denně čočky ukládat a samozřejmě i pouzdro na kontaktní čočky. V nabídce www.kup-cocky.cz naleznete různé druhy roztoků a pouzder za přijatelné ceny. Někteří výrobci kontaktních čoček nabízejí k nákupu roztok či pouzdra zdarma. Stačí tedy jen pozorně vybírat.

MetSo on Facebook
  • 1
    Share