Domů Zprávy Zábor veřejného prostranství je komplikací při stavbě i rekonstrukci

Zábor veřejného prostranství je komplikací při stavbě i rekonstrukci

1002
0
Sdílejte

Řešíte zábor veřejného prostranství? Plánujete výstavbu či rekonstrukci svého bytu, rodinného domu nebo provozovny? Pak vám doporučujeme začít včas s vyřizováním žádosti, protože nezbytná administrativa zabere i týdny času. Celým procesem si však nemusíte projít sami, stačí kontaktovat odborníky na www.zabory.cz, kteří vyřizují zábory veřejných prostranství a dalších komunikací v Praze.

Žádost o zábor veřejného prostranství podejte včas

Každé město má pro zábor veřejného prostranství svá vlastní pravidla, která vycházejí z vydaného zákona o místních poplatcích. Za zábor Vám bude účtován místní poplatek specifikovaný ve vydané vyhlášce. Vyhláška přesně určuje všechny typy záborů s příslušným vyčíslením místních poplatků, které také město striktně vyžaduje.

V Praze se povinnost vyřízení žádosti vztahuje na jakékoliv zábory. Když například potřebujete na ulici umístit kontejner pro svůj vlastní stavební odpad, chcete si postavit stavební lešení nebo vlastníte restauraci a na léto byste si rádi zřídili předzahrádku. Ve všech těchto případech a v mnohých dalších je nutná žádost o zábor.

Šetřete svůj čas

Chcete si ušetřit čas a starosti? Pak vám doporučujeme využít odborných služeb specialistů ze zabory.cz, kteří pro vás zařídí veškerá nezbytná povolení včetně například povolení pro výkopové práce. Navrhnou optimální řešení na míru vašim specifickým představám, zpracují pro vás situační plánek a zajistí projednání s dotčenými příslušnými orgány státní správy.

I tak však počítejte s lhůtou vyřízení v délce alespoň 4 týdny. Obzvlášť pokud potřebujete vyparkovat místa, kde se parkuje, může to trvat ještě o týden déle. Za užívání chodníku, silnice či jiného veřejného prostranství se nevyhnete poplatku. Ten je v Praze ve výši 10 Kč za jeden metr čtvereční denně. K místnímu poplatku je třeba ještě připočítat nutný pronájem příslušného chodníku nebo vozovky. Nájemné se pohybuje dle atraktivity území až do výše 20 Kč/den/m2. Zbytečně nečekejte a vyřiďte si potřebné povolení k záboru ještě dnes.

MetSo on Facebook
  • 1
    Share