Domů Zdraví Zdravé snídaně ty jsou základ dne

Zdravé snídaně ty jsou základ dne

530
0
Sdílejte

K tomu, abyste se těšili na další den, si nemusíte brát ani dovolenou, ani očekávat nějakou extra událost. Bez nadsázky Vám k tomu mohou velmi výrazně přispět snídaně. Že tomu nevěříte? Pak možná něco děláte špatně, nebo je nejvyšší čas na změnu. Buď snídáte stále stejné a snídaně se pro Vás už staly každodenní opakující se nudnou rutinou, nebo si možná jen cestou do práce koupíte něco sladkého a necháváte rychlé cukry na chvíli přelstít Váš mozek pocitem, že Vám přinesly tu správnou energii. Jak ale sami určitě víte, takhle získaná energie se velmi rychle vytratí a následuje velká chuť na další sladké. Nebo možná nesnídáte vůbec a sázíte na to, že Vás silná káva postaví na nohy a nějak přečkáte do oběda. Tímhle postojem ale ubližujete sami sobě.

Zdravé snídaně každý den

Zdravé snídaně totiž naše tělo potřebuje. Jestli Vás čeká náročný den, můžete si připravit třeba zdravé a přitom velmi chutné a ještě k tomu zdravé muffiny. Jsou sice z mouky, ale v receptu je využita špaldová, použitý cukr je přírodní, tedy nerafinovaný hnědý, tvaroh se dává polotučný a navíc jsou s ovocem, přičemž velmi oblíbená varianta je banánová. Takové muffiny mohou být skvělým vykročením do nového dne. Můžete si je připravit klidně den předem a ráno je v klidu posnídat, užít si jejich skvělou chuť a zároveň sledovat, jak Vás nastartují, dodají Vám energii a v pohodě vydržíte bez hladu až do oběda.

Nikdo ale nechce snídat stejnou věc každý den, a to přesně proto, že je to nuda a snídaně se omrzí. Proto je super mít v záloze víc receptů na zdravé snídaně. Například taková pohanka na sladko je skvělou variantou pro teplou snídani. Pohankové palačinky jsou totiž snadné na přípravu a ještě teplé je ocení naše slezina, která miluje teplo a dokáže pro nás vyrobit dostatek energie na celý den, když jí ráno dopřejeme právě teplou snídani.

 

 

MetSo on Facebook
  • 1
    Share