Domů Zprávy Životopis je základ při hledání práce

Životopis je základ při hledání práce

544
0
Sdílejte

Snažíte se najít nové zaměstnání? Pak byste se měli zaměřit na svou sebeprezentaci, a to konkrétně na svůj průvodní dopis a životopis, který je dobré vyšperkovat k dokonalosti. Budete jej potřebovat ke každé odpovědi na inzerát, rozesílat potencionálním zaměstnavatelům a přikládat ke všem náležitostem, pokud se rozhodnete využít služeb personální agentury. Musí o váš říct stručně vše a zároveň zaujmout na první pohled.

Životopis
Životopis

Životopis a personální agentura

Využít služeb personální agentury je velmi rozumný krok. Zcela zdarma je spolupráce s moderní a mladou agenturou Žirafa. Jaká je její činnost? Pomáhá zprostředkovat kontakt mezi potencionálním zaměstnanci a zaměstnavateli. I zde budete potřebovat precizně vypracovaný životopis, je to zkrátka to hlavní a mnohdy jediné, co vás u zaměstnavatele reprezentuje.

Účel životopisu

Životopis musí potencionálního zaměstnance představit, vyzdvihnout jeho vzdělání, praxi, dovednosti a přednosti. Ani ten nejlepší životopis vám pracovní místo nezajistí, ale je krokem k tomu, aby vám věnovali pozornost a pozvali si vás k pohovoru. Pokud se vám nedaří práci dlouho najít, možná bude „zakopaný pes” právě v tom, jak je napsán váš životopis, a měli byste si nechat poradit, jak jej pojmout lépe.

Jak by měl vypadat životopis

Životopis by především neměl rozvláčně dlouhý. Ideální je délka na jednu stranu A4, maximálně na strany dvě, ale to jen tehdy, má-li uchazeč opravdu co prezentovat, rozmanitou relevantní praxi a údaje potřeba více rozvést. Na relevantnost údajů si ostatně dejte pozor, některé pracovní zkušenosti je dobré rozvést, jiné u daného zaměstnavatele nemají valný význam a podrobnosti o nich nejsou potřeba. Životopis je tedy třeba občas poupravit podle toho, kam jej posíláme, samozřejmě to neznamená, že bychom měli psát nepravdy.

Na co si dát pozor

V životopise se snažte vyhnout nic neříkajícím obecným výrazům, které zařídí, že zapadnete a budete snadno zapomenutelní. Flexibilita a spolehlivost jsou sice užitečné a potřebné vlastnosti, ale větší váhu bude mít, dokáže-li si váš potencionální zaměstnavatel představit něco více konkrétního.  Nejvíce odradí příliš rozvláčný životopis, gramatické chyby a neprofesionální fotografie. Na tyto věci se snažte zaměřit a neudělat zbytečné chyby.

Personální agentura Žirafa.cz

 

 

 

 

MetSo on Facebook
  • 1
    Share