Domů Zprávy Zkušenosti s binárním obchodováním opcí

Zkušenosti s binárním obchodováním opcí

480
0
Sdílejte

Binární opce si coby jeden z nejmladších investičních nástrojů stále procházejí relativně bouřlivým vývojem, kdy se brokeři předhánějí se svými nabídkami, na což někteří regulátoři reagují radikálními kroky. Ale jaké jsou zkušenosti reálných uživatelů z obchodování?

b

Zájemce o binární obchodování může být v posledních týdnech a měsících zaskočen zprávami o zákazu reklamy na binární opce ve Francii či úplném zákazu obchodování v Belgii. Regulátoři se odvolávají na zkušenosti lidí, ale situace je trochu komplikovanější.

Na trhu totiž převažují neregulovaní brokeři, kteří často nerespektují žádná pravidla a nepodléhají žádnému dozoru. Jejich hlavním cílem pak nezřídka bývá jen vybrat peníze od zákazníků a nikdy jim neumožnit žádný výběr.

Pro naplnění tohoto cíle pak používají nekalou reklamu, ve které zveličují možnosti výdělků a mlčí o rizicích spojených s investičním obchodováním. Tyto neregulované společnosti mají na svědomí drtivou většinou stížností lidí, kteří přišli o peníze.

Na druhé straně pak stojí regulovaní brokeři binárních opcí, kteří se musí řídit mnoha pravidly a na které je stížností ve srovnání s neregulovanými protějšky minimum.

Regulace ale pochopitelně není vše, důležitým kritériem při výběru brokera jsou zkušenosti ostatních uživatelů.

U binárních opcí je proto třeba oddělovat zkušenosti s neregulovanými společnostmi a anonymními nabídkami obchodních systémů od obchodování u regulovaných firem.

Obchodní systémy totiž představují velkou past pro nezkušené obchodníky, protože často bývají zdarma, ovšem podmíněné úpisem a obchodováním u konkrétní společnosti. Tyto obchodní systémy bývají často plně automatizované, ovšem bez reálné strategie, takže vložené peníze velmi rychle prodělají.

Proto pokud nechceme peníze rychle prodělat, je třeba se k binární opcím postavit jako k serióznímu investičnímu nástroji, který je ve všem srovnatelný s ostatními možnostmi burzovního obchodování, jako jsou akcie, komodity nebo třeba futures.

V první řadě je třeba si uvědomit, že je investiční obchodování spojeno s riziky, peníze můžeme nejen vydělat, ale i prodělat. Druhým klíčem k úspěchu je uvědomění, že k ziskům vede promyšlená obchodní strategie založená na reálné výhodě v trzích, tak zvaném edge.

Takovou strategii si musíme důkladně připravit a otestovat na demu, abychom si ověřili její výsledky, než začneme s investováním skutečných peněz. A konečně k úspěšnému obchodování patří také disciplína a vytrvalost.

MetSo on Facebook
  • 1
    Share